OPTIMATE ŁADOWARKA AKUMULATORÓW OPTIMATE 2 SAE 0,8A

TM420

Nowy produkt

240,00 zł brutto

Add to wishlist

Więcej informacji

Super prezent na zimę dla każdego motocyklisty. W pełni automatyczna ładowarka z zimowym podtrzymaniem do ładowania baterii oraz konserwacji akumulatorów w pojazdach używanych sezonowo. Przedłuża żywotność akumulatora, Utrzymuje baterie w pełni naładowaną przez dowolnie długi czas, zapobiega ubytkowi elektrolitu podczas ładowania baterii. Wodoodporna obudowa, szeroki zakres zasilania umożliwia korzystanie z ładowarki w podrózy po całym świecie. Test naładowania,automatyczna kontrola, Cztery etapy ładowania. Idealna do baterii motocyklowych, aut osobowych skuterów i łodzi oraz wszystkich baterii 12V o pojemności 3-96Ah AGM/MF, Standard (obsługowe z korkami), GEL i akumulatorów ze spiralnymi celami.

Najwyższa wydajność baterii gwarantowana!

 

 

Jak to działa

1. Sprawdzanie bezpieczeństwa: OptiMate rozpocznie ładowanie jeżeli bateria ma minimum 2V napięcie. 
2. Właściwe ładowanie: stałym prądem 0.8A aż bateria osiągnie 14,3V. 
3. Weryfikacja naładowania: Podczas właściwego ładowania jest sprawdzana umiejętność przyjmowania prądu i stan naładowania. Jeżeli bateria jest słaba i nie można jej naładować lub nie utrzymuje napięcia zapali się żółta dioda LED a zielona dioda podtrzymania będzie błyskać co 3 sekundy. Jeżeli bateria jest dobra napięcie jest redukowane. Podczas 30 minutowego cyklu jest monitorowane rzeczywiste napięcie i prąd przyjęty przez baterię, świeci sie zielona dioda LED. Jeśli podczas 30 minut automatyczny obwód wykryje, że bateria wymaga dalszego ładowania, program powraca do właściwego ładowania dopóki bateria nie będzie w pełni naładowana. 
4. Ładowanie podtrzymujace & cykl odpoczynku: Na tym etapie następuje na przemian 30 minutowe ładownie konserwujące a następnie 30 minutowy odpoczynek kiedy bateria nie jest ładowana. Ten 50% cycle dozoru zapobiega ubytkowi elektrolitu w szczelnych bezobsługowych bateriach i minimalizuje stopniową utratę wody z elektrolitu w bateriach obsługowych z korkami wlewu, tym samym optymalizuje i zwiękasza żywotność nieregularnie albo sezonowo używanych baterii. 
Podczas 30 minutowego cyklu ładowania bateria jest ładowania bezpiecznym 13.6V napięciem, bardzo małym prądem który jest niezbędny do utrzymania baterii w pełnym stanie naładowania i wyrównania jakiekolwiek niewielkich ubytków ładunku elektrycznego spowodowanego przez obwód elektryczny lub naturalne samorozładowanie baterii.

Podczas 30 minutowego cyklu odpoczynku napięcie baterii jest monitorowane. Dla dobrej baterii świeci sie zielona dioda LED. Program wróci do etapu właściwego pełnego ładowania jeżeli podczas tego okresu nie utrzyma właściwego napięcia. 

5. Interaktywny stan gotowości, który powoduje automatyczny powrót do etapu właściwego ładowania w przypadku nagłego obniżenia napięcia baterii. Po doładowaniu baterii następuje etap ładowania podtrzymujacego & cykl odpoczynku. 
OptiMate 2 może być połączony do baterii na dowolnie długi czas, bateria będzie w pełni sprawna i bezpieczna. I oczywiście optymalnie naładowana.

Specyfikacja Techniczna

Przeznaczona dla baterii AGM/MF, Standard, GEL
i akumulatorów ze spiralnymi celami
Długookresowe podtrzymanie: od 3Ah do 96Ah pojemności
Program - kontrola w pełni automatyczna

Napięcie prądu elektrycznego wejściowe 100-240V 50-60Hz, globalny wkład
Zasilanie. 0.23A 100V 0.15A 240V
Typowe roczne zużycie energii +/- $1 (ciągłe utrzymanie)
Wsteczny upływ prąd niespełna 1mA
Prąd wyjściowy (ładowanie właściwe) 0.8A
Limit czasu ładowania nieograniczony
Podtrzymanie / cykl odpoczynku 30 min/30 min (naprzemienny co godzinę)
Test utrzymania napięcia: Poziom 12,4V. OK (zielona dioda) = napięcie > 12,4V
Wymiary (167 x 65 46mm)
Waga (z opakowaniem) (0.6 kg)
Klasa szczelności IP54
Mocowanie łatwy montaż do ściany (otwory)
Długość kabla zasilanie (2m)
Długość kabla do baterii (2m)
Akcesoria w zestawie SAE-71: Wodoodporna końcówka
SAE-74: zaciski typu aligator
Zakres temperatury pracy (-20°C / +40°C)
Gwarancja 3 lata

Napięcie: 12 V
Prąd: 0,8 A
Pojemność: 3-96 Ah
Sysgnalizacja ładowania: LED 
Zastosowanie: AGM/MF, Standard, GEL i akumulatorów ze spiralnymi celami