TECMATE ŁADOWARKA AKUMULATORÓW LIFP0 4 Pokaż duże

TECMATE ŁADOWARKA AKUMULATORÓW LIFP0 4

TM290

Nowy produkt

440,00 zł brutto

Add to wishlist

Więcej informacji

3 lata gwarancji.

OptiMate ™ Lithium, pierwsza ładowarka OptiMate która chroni akumulator LiFePO4 w sposób jak żadna inna ładowarka przedtem!
Nowy OptiMate Lithium ochroni twoją inwestycje, zagwarantuje, że baterie (LiFePO4 / LFP) będzie służyć przez bardzo długi czas jak w reklamie. Prądu ładowania 5 amperów OptiMate i unikalny program wielostopniowy ampmatic ™ naładuje oraz zoptymalizuje twoją baterię szybko i sprawnie.
Program konserwacji OptiMate dostarczy prąd do obwodu pojazdu, ochroni i utrzyma akumulatora w 100% naładowania.

OptiMate Lithium - To gwarantowana wydajność akumulatora !

Jak to działa?

Pre-Test kwalifikacyjny: OptiMate Lithium wyświetla stan baterii przed ładowaniem i mierzy temperature otoczenia. Program ładowania ™ ampmatic jest wybrany w zależności od temperatury i stanu akumulatora.
Niski poziom napięcia V pozwoli na odzyskanie kondycji baterii: W bezpiecznym kontrolnym trybie ochrony w czasie ładowania baterii w etapie delikatnym SAVE, aby upewnić się, że w trakcie procesu rozładowany akumulator będzie mozna prawidłowo i bezpiecznie odzyskać. Test prowadzone w trybie programu SAVE ustali, czy bateria moze być z powodzeniem odzyskana i może przejść do etapu właściwego BULK CHARGE.
Właściwe ładowanie: procesor ampmatic ™ aktywnie dostosowuje prąd ładowania, aby dopasować go do pojemność i stanu baterii, dla osiągnięcia pełnego naładowania w jak najkrótszym czasie. Postęp jest śledzony w odniesieniu do idealnej krzywej ładowania dla akumulatorów LiFePO4.
Zwarcia w celi: postęp ładowania jest śledzone w oparciu o idealną krzywą ładowania LiFePO4, jeżeli zostaną wykryte uszkodzenia wewnętrzne baterii ładowarka zapobiegnie niepotrzebnemu ładowaniu baterii, która nie może zostać odzyskana.
Absorpcja i wyrównanie: przez 10 minut prąd dostarczany jest impulsowo o kontrolowanym napięciu między 14,0 i 14,3V, wspomagając wyrównanie napięcia celi i poprawy mocy akumulatora.
Weryfikacja ładowania: napięcie jest ograniczona 13,6 V, podczas gdy procesor ampmatic ™ kontroluje prąd absorbowany przez akumulator. Jeśli ta ujawnia nieoptymalne naładowanie, Program powraca do poprzedniego etapu na dalsze 10 minut.
Badanie utrzymania napięcia: jest prowadzona przez 30 minut, podczas których nie prąd ładowania jest dostarczany, z 5 możliwych wyników badań możemy odczytać ogólny stan zdrowia akumulatora. Zielony (napięcie > 12,7V) oczekiwanie na wynik testu może rozciągnąć do 12 godzin w celu dokładnego sprawdzenia, w przypadku nadmiernego samo rozładowania lub wyższej od oczekiwanej straty energii spowodowanej przez instalację elektryczną pojazdu.
Ładowanie konserwacja: 12 godzinny naprzemienny cykl ładowania: 30 minut przy napięciu 13,6 V, a następnie na przemian z 30 minutowej "przerwa" (bez ładowania). Podczas okresu ładowania konserwującego prąd dostarczany jest tylko wtedy, gdy akumulator traci ładunek na skutek podłączenia do obwodów pojazdu. Cykl odświeżania może być wykonywane, gdy poziom naładowania znacząco spadnie.
Cykle ładowania. Badanie utrzymania napięcia i konserwacja będą trwać całą dobę w pętli od początku pierwszej próby i powtarzane są tak długo, jak długo pozostaje połączona ładowarka.
Cykliczny Program obsługi chroni akumulator przed nadmiernym rozładowaniem przez obwód pojazdu, dzięki czemu idealnie nadaje się do bezpiecznego ładowania konserwacyjnego przez nieokreślenie długi czas utrzymując baterie w 100% naładowaną.